“Estordan” adlı romanımız kitapyurdu.com da

Yazımını yaklaşık iki yılda tamamladığım “estordan” adlı romanım KDY den çıktı. www.kitapyurdu.com da satışa çıkan kitap büyük ilgi görüyor.

İstanbul, Orhangazi, Hindistan ve İngiltere’de geçen olaylarda bilgisayar bağımlısı bir çocuğun yaşadığı olaylar ve gördüğü ilginç rüyalarla yine, yeniden büyük Türkiye ve ümmetin doğuşunun en önemli aktörü oluşunun hikayesi anlatılıyor.

Romanda, İslam dünyasının geri kalmışlığının en büyük nedeninin teknoloji ve bilimden uzaklaştırılması olduğunun vurgusu yapılırken, yeniden bilimle buluşacak olan İslam dünyasının Türkiye ve Türklerin öncülüğünde yine, yeniden Dünya’ya adaletle hükmeden büyük bir medeniyete dönüşeceğinin vurgusu yapılıyor.

“Bilgisayar oyunları bağımlısı bir çocuğun, küresel sömürü odaklarının tüm komplolarını yerle bir eden bir kişiliğe dönüşümünün muhteşem hikayesi: ESTORDAN”

“Bilgisayar oyunları bağımlılığından, yine yeniden Büyük Türkiye hedefinin en önemli aktörü durumuna gelen bir çocuğun muhteşem romanı: ESTORDAN”

“Oyun bağımlısı bir çocuğun dünya mazlumlarının umudu oluşunun müthiş romanı: ESTORDAN”

“Oyun içinde oyun: Estordan” mottolarıyla tanıtımı yapılan kitap https://www.kitapyurdu.com/kitap/estordan/557170.html  tedarik edilebilmektedir.

Estordan adlı romanın öndeyişinden kısa bir bölüm:

Aslında su yolunu buldu.

Dünyanın dört bir yanındaki vatan ve ümmet sevdalıları Türkiye’nin yine, yeniden mazlumların koruyucu şemsiyesi olması için mücadele veriyor. Çünkü onlar küçücük yaşta katledilen Rona’nın feryatlarını, yalvarışlarını, sitemlerini duyuyor.

Yazılımcısından siyasetçisine, istihbaratçısından bürokratına, yazarından iş adamına, öğrencisinden ekonomistine, bilim adamından askerine; Arabından Kürdüne, Venezüellalısından Suriyelisine, Ürdünlüsünden İngilizine, Katarlısından Avusturyalısına her kesimden insanlar rüyalarındaki Rona’nın çığlıklarıyla silkelenip kendine geliyor.

Yine, yeniden Türkiye’nin liderliğinde yine, yeniden Büyük Ümmet’in doğuşu için her alanda çetin bir mücadele veriliyor.

Sen de bu mücadeleye katılmak için hangi alanda olursa olsun kendini yetiştir, en iyi eğitimini al ve Rona’yı bekle.  Kendini bu davaya hazır hissettiğin gün o rüyalarına girecek ve sana şu gizemli şifreleri haykıracak:

“Hemaf, Hizat, Hakite, ESTORDAN”

 

Satınalma adresi: https://www.kitapyurdu.com/kitap/estordan/557170.html

Mustafa Özbay kimdir?

1972 yılında Trabzon ili, Çaykara ilçesi Yeşilalan Köyü’nde doğdu. Henüz iki yaşındayken ailesi ile Bursa ilimizin Orhangazi ilçesine bağlı Örnekköy Köyü’ne taşındılar. İlk öğrenimini Örnekköy İlkokulu’nda, orta öğrenimini ise Orhangazi Lisesi’nde tamamladı. Sayısal bir zekaya sahip olmasına rağmen, lise eğitiminde edebiyat bölümünü tercih etmesi aslında hiç de tesadüfi değildi. Uludağ Üniversitesi, İİBF Maliye Bölümü’nden “Ekonomist” ünvanlıyla mezun oldu. Bir dönem Bursa’da vekil öğretmen olarak görev aldı. Askerlik görevini 1998 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde asteğmen tim komutanı olarak tamamladı. 1999 yılında bir dönem büyük bir kargo şirketinin Orhangazi şube müdürlüğü görevinde bulundu. 199 yılı sonlarında İstanbul’a yerleşti. Sektöründe öncü bir sanayi kuruluşunda 21 yıllık tecrübesini üst düzey yönetici olarak halen devam ettirmektedir.

Meslekteki tecrübesini ilk kez 2004 yılında yayınlanan “Tüm Yönleriyle Uygulamalı İhracat Muhasebesi” kitabında meslektaşlarıyla paylaştı. Büyük ilgi gören bu kitabın güncellenmiş, genişletilmiş ikinci baskısı Eylül 2020 tarihinde piyasaya çıktı.

Lise ve üniversite yıllarında Necip Fazıl Kısakürek’i büyük bir hayranlıkla okumuştur. Yine bu dönemlerde yazmış olduğu bazı şiir ve kısa öyküleri ulusal medyada yer bulmuştur. Üniversite yıllarından sonra iş hayatına atılmasıyla yazılarına ara vermiş, kendini daha çok mesleki alanında yetiştirmeyi tercih etmiştir.

Yazar her ne kadar şiir ve öykü yazmaya uzun süre ara vermiş olsa da bazı haber sitelerinde güncel konularda köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.

Özbay, evli olup, Taha Utkan, Safa Ersan ve Neşe Berrin adlarında üç çocuk sahibidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*